خاک مناسب برای ارکیده

خاک مخصوص ارکیده

خاک مخصوص ارکیده

همه ی گیاهان برای رشد بهتر و بهینه به شرایط نگهداری خاص خود نیاز دارند.

از جمله شرایط نگهداری مناسب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ترکیب خاک مناسب

میزان نور مناسب برای هر کیاه

آبیاری منظم و با برنامه

اندازه گلدان متناسب با گیاه

کود دهی در بازه زمانی مناسب

 

ترکیب خاک

خاک اکثر گیاهان  باید زهکشی داشته باشد. ترکیب خاک مناسب برای اکثر گیاهان آپارتمانی مشابه یکدیگر هستند. و نیازی به فرمولاسیون خاص و دقیقی ندارد. اما خاک مناسب برای گیاه ارکیده با سایر گیاهان متفاوت است. برای داشتن گیاهی سالم و سر زنده نباید در هر ترکیب خاکی کاشته شود. ضمن اینکه تخلخل خاک ارکیده باید بسیار بالا باشد. تخلخل بالای خاک باعث می شود پس از آبیاری ، آب اضافی از زیر گلدان خارج شود. آب ماندگی در خاک و گلدان باعث پوسیدگی ریشه و از بین رفتن گیاه می شود. در واقع می توان گفت که رطوبت عامل اصلی مرگ گیاه ارکیده است. در نتیجه از ترکیب خاک های معمولی نمیشه استفاده کرد. از خاک های مخصوص با ترکیبات خاص برای کاشت ارکیده باید استفاده کرد.

 

خاک مخصوص ارکیده

یکی از ترکیب خاک های بسیار مناسب برای گیاه ارکیده خاک مخصوص ارکیده از برند گرامافلور آلمان می باشد.

این خاک مختص برای گیاه ارکیده می باشد. این نوع خاک تمامی نیازهای گیاه ارکیده را برآورد می کند.  نیازی به افزودن انواع خاک و ترکیبات دیگر ندارد. زیرا کارشناسان گراموفلور تمامی نیازهای لازم و ضروری برای رشد بهینه ی گیاه ارکیده را در این خاک تامین کرده اند.

 

خاک مخصوص ارکیده گرامافلور دارای ترکیبات مخصوص و بسیار با کیفیت برای کاشتن و یا تعویض خاک گلدان ارکیده به شمار می آید. این محصول با استفاده از مواد اولیه با بالاترین کیفیت تولید و با مواد مغذی غنی شده است. پس از انتخاب گلدان مناسب برای گیاه،  حدود یک سوم گلدان را با این خاک پر کنید. سپس ریشه های  گیاه ارکیده را به گلدان انتقال داده و سپس فضای خالی را مجددا با همین خاک پر کنید و گیاه را به آرامی آبیاری کنید.

 

 

خاک مخصوص ارکیده
برای تهیه خاک  ارکیده اصل اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + هفده =