جمع آوری بذر کاکتوس

احتمالا تا الان به این مشكل برخورد كردید كه كپسولهاى حاوى بذر كاكتوس باز شود و برداشت بذرها به دلیل ریختن بذرها روى تنه كاكتوس و گلدان مشكل ساز شود، مخصوصا در کاکتوسهایی همچون نوتوکاکتوس ها از جمله نوتوکاکتوس مگنیفیکا، نوتوکاکتوس لنین قاسی با اسم عامیانه نوتو خورشیدی که بذرهای بسیار ریزی  دارند و کپسولها به راحتی قابل برداشتن نیستند و باید منتظر ماند تا کپسولهای حاوی بذر، خود باز شوند.

در این مقاله روشى بسیار راحت و ابتكارى براى جمع آورى بذرهاى ریخته شده بر روى تنه كاكتوس و حتی بذرهایی که به داخل گلدان و یا خارج از گلدان ریخته شده اند، آموزش داده میشود.

برای جمع کردن بذرهای ریخته شده از جارو برقی کمک میگیریم، البته باید یک دستمال و یا یک جوراب شیشه ای نیز باشد که بتوان بذرها را جمع آوری کرد. به این ترتیب عمل میکنیم که پارچه یا جوراب را به دهنه ی جارو وصل میکنیم و آن را با یک کش محکم میکنیم، جارو برقی را روشن کرده و بذرها را جمع میکنیم، برای خالی کردن بذرها، دهنه ی جارو را باید روی یک ظرف نگه داشت و جارو را خاموش کنیم، به این ترتیب بذرهایی که بر روی تنه ی کاکتوس و یا داخل گلدان و حتی روی زمین  ریخته شده اند به راحتی و بدون دردسر جمع میشوند.

در فیلم زیر میتوانید مراحل جمع آوری بذر کاکتوس را به خوبی مشاهده نمایید.

نشر مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

 


دو × یک =